Ru-486 Düşük Hapı Sipariş

Fransa’da Etienne-Emile Baulieu tarafından 1980 yılında geliştirilmiştir. RU486 ismi, etken maddeyi üreten ilaç firması Roussel-Uclaf’ın ilk harfleri olan RU ve maddenin seri numarası 486 nın birleşmesi ile oluşmuştur. RU486 adı pek fazla kullanılmamakta bunun yerine ilacın etken maddesinin adı olan mifepristone tercih edilmektedir. Satıldığı ülkelerde sınırlamalar getirilen mifepristone, doktorun onayı olmadan kesinlikle satın alınamaz. Amerika Birleşik Devletleri’nde uzun yıllar onay bekleyen ilaç, yapılan klinik deneyler sonucunda onaylanarak satılmaya başlanmıştır. Bu birçok kürtaj karşıtını harekete geçirmiş ve büyük tartışmalara sebep olmuştur.

Ru-486 Düşük Hapı Sipariş

Kullanımı
Kürtaj olmak isteyen bireyin tıbbi muayenesinde ilaç kullanımını engelleyecek bir durum olmadığı öğrenildiği takdirde yapılan diğer bir muayenede bebeğin 7 haftadan büyük olmadığı gözlenirse doktor tarafından 3 adet mifepristone hapı verilir. Hapları alan bireylerin yarısında 24 saat içerisinde kanama başlar ve küçük bir oranında 48 saat içerisinde düşük gerçekleşir. Düşük gerçekleşmeyen bireylere düşüğün tamamlanması için prostoglandin hapı verilir. Rahim kasılması sayesinde hastaların büyük bir kısmı düşüğü gerçekleştirir.

Ru-486 Düşük Hapı Türkiye’de satışı onay almadığı için bulmak neredeyse imkansızdır. Yurt dışından getirilen bu ilaç düşük yapma da kullanılan ilaçlardan biridir. Bir çok uzman hekim bu ilacı önermemektedir. Düşük yapmayı daha da kolaylaştıran Cytotec düşük hapı daha çok kullanılan ve kullananların oldukça memnun kaldığı ilaçtır. Cytotec ilacıyla düşük yapma oranı %90 olarak bilinmektedir.

Ru-486 yerine alternatif %90 başarılı olan Cytotec Misoprostol Düşük İlacı uzmanlarca tavsiye edilmektedir.

Bu yazı Düşük Hapı kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir