Düşük yapmak istiyorum diyenler okusun!

Düşük yapmak istiyorum diyenler okusun!

Bir çok kadının plansız bir şekilde hamile kalması sonucu buna kısa süre içerisinde çözüm bulma çabası ortaya çıkmaktadır. Evlilik dışı veya diğer bir şekilde istemeden hamile kalanlar internet ortamında düşük yapmak istiyorum nasıl düşük yapılır, düşük yapma yöntemleri gibi aramalar yapmaktadır.

Sizlere bu yazımızda düşük nasıl yapılacağı hakkında bilgiler vermeye çalışalım. Öncelikle şunu belirtelim; hiç kimse zorda kalmadığı sürece düşük yapmayı veya kürtaj olmayı istemez. En son çare olarak kimseye bu hamilelik durumunu kimsenin haberi olmadan ortadan kaldırmak içindir.

Peki nasıl düşük yapılır; 2012 yılına kadar ülkemizde satışı yapılan ve halk arasında düşük yaptıran mide ilacı olarak bilinen Cytotec Misoprostol Düşük Hapı hamile kadınlar da doz artışı yapıldığında düşük yaptırması üzerine eczaneler de satışı durdurulmuştur. 2012 yılında kürtaj kanun düzenlemesi üzerine ülkemizde bu ilaçla çok sayıda kadının düşük yaptığı gözlemlenerek satışı durdurulmuştur.

Cytotec misoprostol ilacı ülkemizde halen aktif olarak riskli gebeliklerin sonlandırılmasında heyet raporu taşıyan hastalar da uygulanmaktadır. Cytotec ilacı dünyada 50’den fazla ülkede kullanılmakta olup aynı zamanda dünya sağlık örgütü tarafından desteklenmektedir.

Cytotec kadın sağlığına herhangi bir zarar vermemektedir. Diğer ülkeler de medikal kürtaj yöntemi olarak haplarla düşük yapmak isteyen kadınların tercih ettiği ilaçtır.

Her kadın çocuğunu dünyaya getirmek ister. Fakat daha sonrasında ortaya çıkabilecek sorunlar nedeniyle düşük veya kürtaj yöntemi kaçınılmaz hale gelmektedir. Evlilik dışı veya, yasak ilişkiler nedeniyle ülkemizde onlarca kadın töreye kurban gitmektedir.

Halk arasında düşük yaptıran ilaçlara düşük hapı denilmektedir.

Makalemizin burada sonuna geldik. Umuyoruz ki sizlere bir şeyler aktarabilmişizdir.

Bu yazı Düşük Hapı kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir