Düşük Hapı İsimleri

Hayatımızın bir parçasıdır ilaçlar. Hastalıkları kolayca aşmanın olmazsa olmazından haline gelen ilaçlar bazen de yan etki olarak vücudumuzda çeşitli nedenlere yol açabilir.

Düşük Hapı İsimleri

Hamile kadınlar için bazı ilaçların dikkatli kullanılması gerekmektedir. Cytotec isimli ilaç da bunlardan biridir. Cytotec ilacının asıl amacı mide ülserleri tedavisinde kullanılırken hamile kadınlarda ise yan etki olarak düşüğe neden olmaktadır. Düşük yaptıran mide ilacı olarak da bilinir.

Genelde istemeden hamile kalanların veya hamile olduğunu geç öğrenenlerin bu ilaçla düşük yaparak, hamileliklerine son verdiği bilinmektedir. 2012 yılına kadar eczanelerde bulunan cytotec 200 mcg misoprostol adlı ilaç kürtaj yasası düzenlemesiyle birlikte bu ilacında eczanelerden satışı durdurulmuştur. Çünkü kullanım amacı mide ülserleri tedavisi olması gerekirken kadınlar bu ilacı düşük yapmada kullanmaya başlamalarıdır.

İstenmeyen gebeliklerin bu ilaçla yapılması nedeniyle satışı eczaneler de durdurulmuştur. Düşük hapı isimleri, düşük hapları, düşük yaptıran ilaçlar gibi çeşitli kelimelerle internet ortamında çokca aranmaktadır.

Düşük hapı isimleri nelerdir? diyecek olursanız herkesin bildiği cytotec 200 mcg isimli ilaçtır. Düşük Hapı Sipariş adlı yazımızda da sizlere açıklama yapmıştık.

Makalemizin burada sonuna geldik. Düşük gerçekten çok zor bir karar sürecidir. Sizler gelecekte pişmanlık yaşamamak adına bu kararınızı tekrar gözden geçiriniz.

Hepinize sağlıklı mutlu günler, yarınlar diliyoruz.

Bu yazı Düşük Hapı kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir